• خانه
  • بررسی روند قیمت ورق گالوانیزه در سال گذشته

بررسی روند قیمت ورق گالوانیزه در سال گذشته
اشتراک
1403/02/06
0 نظر

بررسی روند قیمت ورق گالوانیزه در سال گذشته

در سال ۱۴۰۲، بازار ورق گالوانیزه یکی از آرام‌ترین بازه‌های زمانی تغییر قیمت را تجربه کرد. در این سال، قیمت‌های طلا و دلار به شدت کنترل شدند و این کنترل به تبع آن، محصولاتی مانند ورق گالوانیزه نیز ثبات قیمت را تجربه کردند. این ثبات تا پاییز ادامه یافت و اکثر بازارها شرایط رکودی را تجربه کردند. اما با شروع درگیری‌ها در منطقه خاورمیانه بین اسرائیل و فلسطین، قیمت‌ها از ثبات خارج شدند، اگرچه به شدتی که پیش‌تر نبود. به طور کلی، قیمت دلار در این سال با حدود ۵۰ هزار تومان خرید و فروش شد و پس از تنش‌ها و نوسانات، نرخ ارز سقف جدیدی را ثبت کرد و از ۶۰ هزار تومان هم عبور کرد. در مقابل، ورق گالوانیزه از ابتدای سال تا پایان آن، تغییر چندانی نداشت و این روند ثابت-کاهشی را ادامه داد. نوسان قیمت این محصول فولادی بین ۴۷ تا ۵۸ هزار تومان بود و قیمت پایان سال آن از ابتدای سال کمتر بود.
به طور کلی، در سال‌های اخیر، قیمت ورق گالوانیزه معمولاً صعودی و رو به افزایش بوده است. عوامل متعددی از جمله کمبود و محدودیت منابع انرژی، تغییرات در نرخ عوارض صادراتی، تورم و... بر قیمت و تغییرات آن اثرگذار بوده‌اند.
این بررسی امیدوار است که به دید بهتری نسبت به بازار فولاد، ورق گالوانیزه و تاثیر وقایع مختلف بر نرخ‌های آن برساند. در پایان، هر گونه نظر یا بازخوردی در مورد این بررسی یا روند قیمت ورق گالوانیزه را خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات مطرح کنید.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران