• خانه
  • ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

 ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد
اشتراک
مدیر سایت
1396/10/11
0 نظر

ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

محمد مسعود سمیعی نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان در گفتگويي گفت: سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی اپال سنگان پارسیان در طرح گندله سازی یک نمونه مشارکت جدید دولت و بخش خصوصی در زنجیره فولاد بود.
وی تصریح کرد: شرکت اپال بخشی از سرمایه گذاری های خود را در بخش توسعه زیر ساخت های منطقه نظیر برق، گاز و جاده سازی انجام داده است.
سمیعی نژاد خاطر نشان کرد:زمان ساخت کارخانه گندله سازی اپال ۲۴ ماه بود و ۴۵۰۰ نفر نیروی جوان بطور مستقیم و غیر مستقیم در ساخت این مجتمع همراهی داشتند و با توجه به استفاده از حداکثر توان ساخت داخل بالغ بر ۷۰ میلیون یورو در هزینه های رفت و آمد کارشناسان خارجی صرفه جویی شد اما برخی تجهیزات نظیر گیربوکس های سنگین از خارج وارد کردیم.
وی تصریح کرد:طرح ۲.۴ میلیون تنی کنسانتره سنگان در جوار کارخانه گندله سازی آغاز شده
است و عملیات خاک برداری را شروع کرده ایم
وی در مورد واگذاری معادن سنگ اهن افزود: شرکت اپال اعتقاد دارد تا معادن دولتی سنگان باید بصورت عادلانه بین سرمایه گذاران زنجیره فولاد در منطقه توزیع شود و این شرکت برای توسعه معادن بتازگی اقدام به خرید شاول ۴۰تنی و۳۰دامتراک ۱۵۰تنی کرده است.

سمیعی نژاد گفت: خو شبختانه در ساخت کارخانه گندله سازی به خود کفایی رسیدیم و می توانیم به جرات بگوییم که یکی از کشور ها یی در دنیا هستیم که در ساخت گندله خود کفا شده ایم و باید این دستاورد مهم را حفظ کنیم.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران