ثبت نام ورود
تلفن 1 : 02188100108 تلفن 2 : 02188100108
تلفن تماس : 02188100108
ورق گالوانیزه,خرید ورق گالوانیزه,ورق عرشه فولادی,خرید گالوانیزه,قیمت ورق,قیمت انواع ورق,خرید ورق گالوانیزه,قیمت ورق گالوانیزه,فروش ورق گالوانیزه,لیست قیمت ورق گالوانیزه,آخرین قیمت ورق گالوانیزه در بازار,قیمت روز ورق ,لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه,ورق گالوانیزه چیست, خرید ورق گالوانیزه کاشان,فولاد ایران,ورق روغنی,خرید ورق روغنی,قیمت ورق روغنی,گالوانیزه کاشان,قیمت گالوانیزه کاشان, خرید ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت گالوانیزه کاشان,ورق هفت الماس, ورق تاراز, ورق شهرکرد,ورق کاشان,ورق خودرو,ورق رنگی,ورق رنگی گالوانیزه,ورق گالوانیزه رنگی,لیست قیمت ورق گالوانیزه رنگی,قیمت ورق عرشه فولادی, عرشه فولادی,فروش ورق گالوانیزه,صادرات ورق گالوانیزه,واردات ورق گالوانیزه,کرکره گالوانیزه, ورق کرکره ای,ورق سرد روغنی, ورق سینوسی ,کرکره سینوسی,کرکره ذوزنقه,بورس ورق گالوانیزه,خرید ورق, قیمت گالوانیزه,fooladiran,galvanized color sheet,sheet galvanized,cold rolled

دو چهره از بازار مواد اولیه صنعت فولاد

446 بازدید

دو چهره از بازار مواد اولیه +صنعت فولاد+حذف سنگ‌آهن با خلوص پایین+ظرفیت بازیافت قراضه آهنی داخلی+بازار سنگ‌آهن چین+واردات قراضه آهنی +کنفرانس انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین+نیمه رکودی +سیسا+ فاز تعمیر و نگهداری+


هر ساله با نزدیک شدن به برگزاری کنفرانس انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین(سیسا) بازار سنگ‌آهن چین با قرار گرفتن در یک جو انتظاری، در بازه قبل و بعد از این کنفرانس با رکودی محسوس دست و پنجه نرم می‌کند. شرایط نیمه رکودی در بازار سنگ‌آهن چین در بازه زمانی کنونی به موضوع اورهال کارخانه‌ها بازمی‌گردد؛ ماه جاری میلادی (آگوست) ماهی است که خیلی از کارخانه‌های فولادسازی چین در اورهال ( فاز تعمیر و نگهداری) سالانه قرار دارند، در ماه آگوست تغییرات قیمتی زیادی مشاهده نشده و وضعیت قیمت بازار حداقل در روند دو ماه گذشته شدید نبوده است.

بازار سنگ‌آهن چین در حال حاضر در حال معرفی دو چهره مهم است که این دو چهره «حذف سنگ‌آهن با خلوص پایین» و مورد دیگری «کاهش واردات قراضه آهنی در سال ۲۰۱۸ و افزایش ظرفیت بازیافت قراضه آهنی داخلی» است. 

کیوان جعفری‌طهرانی، کارشناس بازارهای جهانی سنگ‌آهن و فولاد درخصوص موضع حذف سنگ‌آهن با خلوص پایین که در سیاست‌گذاری بازار سنگ‌آهن این کشور لحاظ شده است، به "دنیای اقتصاد" گفت: بعد از بازگشایی کارخانه‌های فولاد که خیلی از آنها در حال حاضر در شرایط اورهال (درحال بازسازی) هستند، انتظارات بعدی همیشه نشان از کاهش قیمت در بازار داشته است، این در حالی است که در سال جاری، کاهش قیمت شدید پیش‌بینی نمی‌شود که در واقع باعث شود شاخص قیمتی پلاتس در دو پله کاهش نرخ؛ از نرخ ۶۲ دلار به زیر ۶۰ دلار سی.اف.آر ( تحویل در بندر مقصد در چین) سقوط کند.

این کارشناس ادامه داد: از سوی دیگر سنگ آهن سی.اف.آر چین مدتهاست که در رقم بالای ۶۵ دلار در حال نوسان است که می‌توان برای آن از واژه بازی استفاده کرد.  کنفرانس سیسا (انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین) سال جاری در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ سپتامبر (۲۸تا ۳۰ شهریور) برگزار می‌شود،‌ این در حالی است که بازار سنگ‌آهن و فولاد چین به‌طور معمول، سالانه به میزان یک تا دو هفته قبل از این کنفرانس در یک جو انتظاری فرو می‌رود. با پایان این کنفرانس، به فاصله یک هفته و با شروع اکتبر تعطیلات ابتدای این ماه آغاز خواهد شد که این روند، رکود را در بازار سنگ‌آهن رقم خواهد زد و تا یک هفته بعد از این تعطیلات هم ادامه‌دار خواهد بود؛ بنابراین پیش‌بینی ‌می‌شود نیمه دوم شهریور(به علت نزدیک شدن به این کنفرانس) و نیمه اول مهر(تعطیلات یک هفته‌ای اکتبر) بازار شرایط خاصی را تجربه کند. حتی بعد از تعطیلات اکتبر هم همچنان بازار به اندازه کافی قدرت نخواهد گرفت و می‌توان گفت از ۱۰ سپتامبر تا ۱۰ اکتبر پیش‌بینی می‌شود بازار با یک رکود مواجه شود. غیر از رخداد کنفرانس سیسا، بازار سنگ‌آهن چین در شرایط متعادلی به سر می‌برد، مگر اینکه بعد از انجام این کنفرانس و خروجی‌های سیاست‌گذاری و دیکته این سیاست‌ها، بازار دستخوش تغییراتی شود.

کارشناسان بازارهای سنگ‌آهن بر این باورند که وضعیت در بازار چین به نوعی است که نیازهای بازار چین برای سنگ‌آهن دستخوش تغییر شده است؛ چنانچه در توضیح این رویه عنوان می‌شود که زمانی بار عیارهای پایین‌تر سنگ‌آهن (۵۸ درصد به پایین برای محتوی آهن در ماده معدنی) خریداری می‌شد، ولی در ادامه یکی از اقداماتی که این روند را تحت تاثیر قرار خواهد داد جایگزین شدن شدن شاخص پلتس ۶۵درصد به جای ۶۲ و ۵۸ درصد است. در این باره به زودی شاهد حذف شاخص سنگ‌آهن ۵۸ درصد به دلیل استقبال کمتر خریداران چینی خواهیم بود، چنانچه گفته می‌شود این اتفاق در ۶ ماه آینده صورت خواهد پذیرفت. در ادامه پیش‌بینی می‌شود بعد از حذف یکباره شاخص سنگ آهن ۵۸ درصد، این بار نوبت حذف شاخص سنگ آهن ۶۲ درصد برسد که این مورد در طول سال ۲۰۱۹ صورت خواهد گرفت. به‌صورت دقیق‌تر در گذشت زمان شاهد خواهیم بود که عیارهای پایین‌تر در بازار سنگ آهن جای خود را به عیارهای بالاتری می‌دهند که از کیفیت تولید بالاتر و آلایندگی زیست‌محیطی کمتری برخوردار هستند.


برچسب ها : دو چهره از بازار مواد اولیه صنعت فولاد حذف سنگ‌آهن با خلوص پایین ظرفیت بازیافت قراضه آهنی داخلی بازار سنگ‌آهن چین واردات قراضه آهنی کنفرانس انجمن سنگ‌آهن و فولاد چین نیمه رکودی سیسا فاز تعمیر و نگهداری

مدیر سایت 1397/06/04

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه