• خانه
  • پیشبینی فعالان بازار درباره آینده قیمت میلگرد چین

پیشبینی فعالان بازار درباره آینده قیمت میلگرد چین
اشتراک
1401/11/17
0 نظر

پیشبینی فعالان بازار درباره آینده قیمت میلگرد چین

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از تداوم افت قیمت میلگرد داخلی چین به دنبال کاهش تجارت حکایت دارد. به گفته منابع، قیمت میلگرد داخلی چین با افت فعالیت تجاری، کاهش یافت. براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، به گفته منابع، قیمت میلگرد داخلی چین با افت فعالیت تجاری، کاهش یافت.

بازار داخلی

در بازار شرق چین (شانگ‌های)، شاخص قیمت میلگرد ۴ هزار و ۱۰۰ یوآن تا ۴هزار و ۱۲۰ یوآن (۶۰۸-۶۱۱ دلار) به ازای هر تن گزارش شد که این نرخ نسبت به قبل، ۱۰ یوآن به ازای هر تن کاهش نشان می دهد. به گفته برخی منابع بازار، بسیاری از خریداران به دنبال تعطیلات سال نو قمری  از بازار دور ماندند و آنهایی که به بازار بازگشتند، حجم خرید خود را به دلیل افت قیمت فیوچرز کاهش دادند.

همچنین یک تاجر در بازار اعلام کرد: حجم فروش او در روز چهارشنبه ۳۰۰ تن بود. درحالی که میزان فروش وی در روز قبل ۵۰۰ تن بود. در همین حال، یک تاجر ثانویه در بازار بیان کرد: خریداران منتظر کاهش قیمت اسپات به میزان افت قیمت فیوچرز هستند. قرارداد فیوچرز میلگرد ماه می نسبت به روز سه‌شنبه، ۵۹ یوآن به ازای هر تن کاهش یافت.

زمزمه بازار

با این حال، یک تحلیل‌گر بازار اظهار داشت: ذخایر میلگرد خریداران در سطح معقولی است، بنابراین آنها تحت فشار برای تخلیه ذخایر خود نیستند. آنها منتظر هستند تا تمامی خریداران در هفته آینده، از تعطیلات بازگردند. تا آن زمان، خریداران قیمت‌ها را کاهش نخواهند داد.

بیلت

براساس ارزیابی فست‌مارکتز، قیمت بیلت فولادی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، داخلی، exw تانگ‌شان، شمال چین ۳هزار و ۸۶۰ یوآن به ازای هر تن بود که این نرخ حاکی از کاهش ۴۰ یوآنی به ازای هر تن نسبت به روز قبل است.

بورس معاملات فیوچرز شانگ‌های

در همین حال، قرارداد فیوچرز میلگرد ماه می با قیمت ۴هزار و ۸۴ یوآن به ازای هر تن منعقد شد که کاهش ۵۹ یوآنی به ازای هر تن نسبت به روز قبل را نشان می‌دهد.

 

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران