آذر
کاهش قیمت محصولات در 6 ماهه دوم سال با افزایش چند برابری محصولات فولادی

کاهش قیمت محصولات در 6 ماهه دوم سال با افزایش چند برابری محصولات فولادی


زمان مطالعه : 4 دقیقه

با افزایش تولید تولیدات فولادی در 6 ماهه دوم و برداشته شدن محدودیتهای ناشی از تولید برق و انرژی، در نیمه دوم سال دیگر افزایش قیمتی نخواهیم داشت بلکه قیمتها کاهش یافته و اصلاح خواهد شد.
هم اکنون قیمت گذاری تولیدات فولادی بر مبنای عرضه و تقاضا در بازار قانونی بورس کالا و در بازار سنتی و خرید و فروش  تولید کنندگان و توزیع کنندگان صورت میگیرد.
با اعتنا به قطعی برق ، طولانی بودن خاموشی ها و توقف طولانی دوران خطوط تولید تولیدات فولادی ، عرضه محصول ها فولادی کاهش پیدا کرده و به‌دنبال آن قیمت ها افزایش ده درصدی و حتی بیشتر  را داشته اند.
به گفته مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره صبا فولاد زاگرس: قیمت تولیدات فولادی کشور متناسب با قیمتهای جهانی انتخاب می‌شود ولی در صورت برطرف شدن محدودیت های ناشی از تولید (مثل قطعی برق و انرژی ) امید خواهیم داشت قیمت تولیدات فولادی در شش ماهه دوم سال با عرضه بیشتر تولیدات فرآیند قیمت ها نزولی و اصلاح خواهد شد.
تاثیر رشد قیمت جهانی فولاد خام و تولیدات فولادی در بازارهای جهانی را نمیتوان نادیده گرفت چون هرگونه ارتقا یا کاهش تاثیر بدون واسطه بر بها تولیدات بازارهای داخلی خواهد داشت.
امید داریم با تصحیح عرضه و افزایش تولید ، کاهش قیمت را در آینده نزدیک یعنی سه ماهه دوم شاهد باشیم و در صورتی که قیمت ارز و یا ارزش های جهانی صعودی گردد دست کم میتوانیم بگوییم دیگر عوامل تاثیر گذار بر افزایش قیمتها را در خود هضم خواهد نمود.

دیدگاه های این مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی فولادایران

سلام 👋

می‌تونید از طریق پیام در واتس‌اپ در اسرع وقت به پاسخ پرسشتان برسید. باتشکر از برقراری تماس با ما

شروع چت در واتس اپ