• خانه
  • کاهش قیمت محصولات در 6 ماهه دوم سال با افزایش چند برابری محصولات فولادی

کاهش قیمت محصولات در 6 ماهه دوم سال با افزایش چند برابری محصولات فولادی
اشتراک
1400/06/20
0 نظر

کاهش قیمت محصولات در 6 ماهه دوم سال با افزایش چند برابری محصولات فولادی

با افزایش تولید تولیدات فولادی در 6 ماهه دوم و برداشته شدن محدودیتهای ناشی از تولید برق و انرژی، در نیمه دوم سال دیگر افزایش قیمتی نخواهیم داشت بلکه قیمتها کاهش یافته و اصلاح خواهد شد.
هم اکنون قیمت گذاری تولیدات فولادی بر مبنای عرضه و تقاضا در بازار قانونی بورس کالا و در بازار سنتی و خرید و فروش  تولید کنندگان و توزیع کنندگان صورت میگیرد.
با اعتنا به قطعی برق ، طولانی بودن خاموشی ها و توقف طولانی دوران خطوط تولید تولیدات فولادی ، عرضه محصول ها فولادی کاهش پیدا کرده و به‌دنبال آن قیمت ها افزایش ده درصدی و حتی بیشتر  را داشته اند.
به گفته مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره صبا فولاد زاگرس: قیمت تولیدات فولادی کشور متناسب با قیمتهای جهانی انتخاب می‌شود ولی در صورت برطرف شدن محدودیت های ناشی از تولید (مثل قطعی برق و انرژی ) امید خواهیم داشت قیمت تولیدات فولادی در شش ماهه دوم سال با عرضه بیشتر تولیدات فرآیند قیمت ها نزولی و اصلاح خواهد شد.
تاثیر رشد قیمت جهانی فولاد خام و تولیدات فولادی در بازارهای جهانی را نمیتوان نادیده گرفت چون هرگونه ارتقا یا کاهش تاثیر بدون واسطه بر بها تولیدات بازارهای داخلی خواهد داشت.
امید داریم با تصحیح عرضه و افزایش تولید ، کاهش قیمت را در آینده نزدیک یعنی سه ماهه دوم شاهد باشیم و در صورتی که قیمت ارز و یا ارزش های جهانی صعودی گردد دست کم میتوانیم بگوییم دیگر عوامل تاثیر گذار بر افزایش قیمتها را در خود هضم خواهد نمود.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران