• خانه
  • معافیت مالیاتی برای واحدهای دارای تحقیق و توسعه

معافیت مالیاتی برای واحدهای دارای تحقیق و توسعه
اشتراک
1401/10/28
0 نظر

معافیت مالیاتی برای واحدهای دارای تحقیق و توسعه

معاون صنایع عمومی وزارت صمت از وضع قانونی در مجلس شورای اسلامی به منظور حمایت از واحد هایی که دارای بخش تحقیق و توسعه هستندT خبر داد و گفت: این واحدها می توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

در جهان صنایع جدیدی وجود دارند که سهم بسیاری از بازار را به خود اختصاص داده اند و ما کمتر به آنها پرداخته ایم.

وی گفت: صنایع خلاقی که تاکنون در ساختار وزارتخانه صمت جایگاهی نداشته است. مثلا در حوزه آموزش یا تعیین محتوا که نه نیاز به انبار دارد و نه بسته بندی و … اما سهم بسیار بالایی از تجارت را در دنیا به خود اختصاص داده است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت اظهار داشت: در دنیا اختلاف اصلی در این است که سرمایه چیست؟ آیا سرمایه نیروی انسانی است یا دانش و علم؟ که می توان در پاسخ گفت مهمترین سرمایه نیروی انسانی دانش محور است که ما در ایران به وفور از نیروهای انسانی با علم و دانش دانشگاهی برخوردار هستیم.

وی در ادامه گفت: سعی ما این است که در ساختار وزارت صمت از کلی گویی بیرون آمده و به صورت تخصصی موضوعات نوآور و فنی و پژوهشی را به شکل کاربردی پیگیری کنیم. به عنوان مثال، در بخش‌های لوازم التحریر و نوشت افزار و سلولزی با استفاده از دانش کارشناسان و متخصصان از نانو در تولید این محصولات استفاده کنیم.

برادران تاکید کرد: باید در تولید، نیازها و خواسته های مردم را بشناسیم و به آنها پاسخ دهیم. در کنار تولید محصولات، باید خدمات پس از فروش را نیز مد نظر بگیریم تا رضایت مشتری را جلب کنیم. کیفیت تنها به معنی استحکام محصول نیست بلکه رضایتمندی مشتری، قیمت، زیبایی و … در کنار هم کیفیت را شکل می دهند.

وی همچنین با اشاره به شعار “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” گفت: مجلس شورای اسلامی به منظور حمایت از واحد هایی که دارای بخش تحقیق و توسعه هستند قانونی وضع نموده که آن واحدها می توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت درپایان از واحدهای تولیدی دارای بخش های تحقیق و توسعه خواست تا دانش و تجربیات خود را با هم به اشتراک گذاشته و با برگزاری جلسات مشترک با یکدیگر و با مسئولین وزارت این مهم را به انجام برسانند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران