• خانه
  • افزایش قیمت سبب آزمون و خطای صادرکنندگان فولاد در روسیه

افزایش قیمت سبب آزمون و خطای صادرکنندگان فولاد در روسیه
اشتراک
1401/11/08
0 نظر

افزایش قیمت سبب آزمون و خطای صادرکنندگان فولاد در روسیه

براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، در هفته اخیر صادرکنندگان بیلت روسیه به دلیل افزایش قیمت قراضه، بازار را با قیمت ‌های بالا امتحان کردند. در این راستا، شاخص قیمت قراضه فولاد HMS1&2(80:20 mix) شمال اروپا به روش معاملاتی سی  اف ار ترکیه ۴۱۰٫۹۳ دلار به ازای هر تن گزارش شد. این محصول نسبت به روز قبل ۱٫۹۹ دلار و هفته قبل ۸٫۱۶ دلار به ازای هر تن افزایش قیمت داشته است.

آگاهی از وضعیت بازار قراضه ترکیه برای دانستن روند بازار بیلت روسیه بسیار مهم است. در این میان، صادرکنندگان بیلت روسیه با حمایت از قیمت‌های بالاتر قراضه، دوباره به سمت صعودی شدن بازار  رفتند و قیمت‌های صادراتی خود به ترکیه را به بازه ۵۹۰ تا ۶۰۵ دلار در هر تن سی اف آر معادل ۵۶۰-۵۷۵ دلار در هر تن فوب  دریای سیاه، با در نظر گرفتن میزان کاهش اخیر در نرخ حمل و نقل افزایش دادند.

البته آخرین قیمت‌های پیشنهادی  این محصول در این هفته ۱۵ تا ۲۰ دلار در ازای تن بالاتر از اواسط سال گذشته است. با این حال، مشتریان ترکیه از تلاش روسیه برای افزایش قیمت حمایت نکرده اند. در این راستا، یک منبع تجاری ترکیه گفت که انتظار می رود فولادساز کاردمیر با قیمت ۶۲۰ دلار به ازای هر تن EXW وارد بازار بیلت شود که نسبت به اواخر هفته گذشته ۱۵ تا۲۰ دلار کاهش قیمت داشته است.

این منبع افزود که مشتریان ترکیه انتظار دارند حداقل ۴۰ تا ۵۰ دلار در هر تن تفاوت بین قیمت بیلت داخلی و وارداتی ببینند. قیمت وارداتی ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن سی اف ار است. در شمال آفریقا، بیلت روسی با قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن سی اف آر (۵۵۰ دلار در هر تن) عرضه می شد.

براساس ارزیابی روزانه فست‌مارکتز، شاخص قیمت بیلت صادراتی دریای سیاه CIS روزانه ۷ دلار به ازای هر تن افزایش یافت و در روز چهارشنبه به ۵۵۵ دلار به ازای هر تن رسید.

 

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران