• خانه
  • افزایش ۵ درصدی قیمت پایه شمش

افزایش ۵ درصدی قیمت پایه شمش
اشتراک
1401/11/08
0 نظر

افزایش ۵ درصدی قیمت پایه شمش

براساس اطلاعیه عرضه روز شنبه (هششتم بهمن ماه 1401) امروز شاهد عرضه 12 محصول فولادی در بورس کالا خواهیم بود.
براساس جدیدترین اطلاعیه عرضه بورس کالا، امروز شنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۱، ۲ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۱۵۲ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا عرضه می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، شمش بلوم، میلگرد ساده صنعتی، میلگرد آلیاژی، میلگرد کلاف، تیرآهن، ناودانی، ورق سرد خودرو و گندله سنگ آهن در تالار صنعتی و سنگ آهن دانه بندی، سنگ آهن کلوخه و کنسانتره سنگ آهن در تالار حراج باز بورس کالا عرضه خواهند شد.

در همین حال، ۳۷ هزار و ۸۰ تن شمش بلوم با قیمت ۱۹۱ هزار و ۶۶۵ ریال در بورس کالا عرضه می‌شود. قیمت پایه این محصول رشد ۵٫۶ درصدی را نسبت به هفته گذشته ثبت کرده است و این در حالی است که ۱۵ درصد حجم عرضه شمش بلوم افزایش یافته است. همچنین در معاملات امروز بورس کالا ۳ هزار و ۵۲۰ تن میلگرد ساده صنعتی با قیمت پایه ۲۲۱ هزار و ۶۰۳ ریال در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه این محصول ۱٫۵ درصد برای قیمت پایه افزایش داشته است.

علاوه بر این، فروشندگان میلگرد کلاف برای عرضه امروز، نزدیک به ۵ درصد حجم عرضه کل خود را کاهش دادند و فقط ۵ هزار و ۹۱ تن از این محصول را با قیمت پایه ۲۰۴ هزار و ۲۲۰ ریال عرضه خواهند کرد.

همچنین، برای ۳ هزار و ۲۵ تن میلگرد آلیاژی که در تالا صنعتی عرضه خواهد شد، قیمت پایه ۱۷۸ هزار و ۵۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

در ادامه، ۷ هزار و ۶۳۶ تن تیرآهن با قیمت پایه ۱۹۸ هزار و ۶۷۵ ریال عرضه خواهد شد. ضمن اینکه قیمت پایه این محصول نسبت به هفته گذشته ۲٫۹ درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، ۲۰۰ تن ناودانی با قیمت پایه ۲۰۹ هزار و ۱۷۴ ریال در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه این محصول هفته گذشته عرضه نشده بود. در همین حال،ورق سرد خودرو و ورق سرد لوازم خانگی که هفته گذشته عرضه نشده بودند امروز به میزان ۳۰۰ تن و با قیمت پایه ۳۰۷ هزار و ۸۸۷۵ ریال عرضه خواهند شد.

همچنین، ۹۱ هزار تن سنگ آهن دانه بندی در بورس کالا عرضه خواهد شد که این محصول با ثبت افزایش ۱۱٫۶ درصدی قیمت پایه خود را به ۱۲ هزار و ۶۹۵ ریال رسانده است. سنگ آهن کلوخه امروز بدون تغییر در حجم عرضه به همان میزان هفته گذشته یعنی ۵۰۰ هزار تن عرضه خواهد شد.این محصول ۳٫۶ درصد بالاتر از قیمت شنبه هفته گذشته به فروش خواهد رسید.

در همین حال، ۸۹۵ هزار تن کنسانتره سنگ آهن با قیمت پایه ۲۸ هزار و ۹۸۲ ریالی عرضه می‌شود که نشان از رشد ۰٫۱ درصدی قیمت پایه این محصول دارد. امروز بیشترین حجم عرضه مربوط به گندله سنگ آهن است که با ۱ میلیون و ۳۷۰ هزار تن میزان عرضه، بیشترین حجم را در بین محصولات فولادی عرضه خواهد کرد. مشتریان می‌توانند با  قیمت پایه ۳۷ هزار و ۸۲۸ ریال این محصول را خریداری کنند.

 

 

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران