• خانه
  • تحریم صنعت فلزات ایران تازگی ندارد

تحریم صنعت فلزات ایران تازگی ندارد
اشتراک
1398/02/21
0 نظر

تحریم صنعت فلزات ایران تازگی ندارد

 معاون امورمعادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تحریم صنعت فلزات به خصوص فولاد در کشور تازگی ندارد بلکه این صنعت از مدت ها قبل با تحریم های ناجوانمرانه دشمنان مواجه بوده است.

جعفر سرقینی افزود: نگرانی زیادی بابت این تحریم ها وجود ندارد چون فولاد، مس و آلومینیوم ایران در دنیا مشتری های خاص خود را دارد.
وی همچنین اظهارداشت: بعید به نظر می رسد تحریم های جدیدی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به تازگی اعلام کرده خیلی بتواند روی صنعت فلزات ایران تاثیر گذار باشد.
کالای ایرانی در بخش فلزات مانند فولاد، مس و آلومینیوم تمام و کمال استانداردهای جهانی را دارد و به تبع کالای مرغوب محسوب می شود. مشکل خاصی بابت فروش فلزات ایران در سطح بازارهای بین المللی وجود نداردچون به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالا همواره مشتری های خاص خود را دارد. طی یکساله گذشته با خروج آمریکا از برجام نه تنها میزان صادرات در حوزه صنعت فلزات کشور کم نشد بلکه نسبت به مدت مشابه در سال ماقبل نیز بیشتر شده است.

فلزات ایران

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه تولید فولاد در جهان یک عدد بسیار بزرگی است، گفت: سالانه یک میلیارد و 600 میلیون تن فولاد در دنیا تولید می شود.
عدد فولاد تولیدی ایران در بازارهای جهانی عدد بزرگی نیست که خیلی بخواهد از بازارهای جهانی تاثیر بپذیرد. ایران سال گذشته 25 میلیون تن فولاد تولید کرد که یک و نیم درصد فولاد تولیدی جهان را شامل می شود.
میزان صادرات کشور در برابر عدد صادرات فولاد دنیا بسیار کوچک است بنابراین ایران هیچ نگرانی بابت روند بازارهای جهانی ندارد.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران