• خانه
  • روند نزولی قیمت‌ها در معاملات مقاطع طویل فولادی (عدم تقاضا برای میلگرد زیر ۱۰ هزار تومان)

روند نزولی قیمت‌ها در معاملات مقاطع طویل فولادی (عدم تقاضا برای میلگرد زیر ۱۰ هزار تومان)
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/09/03
0 نظر

روند نزولی قیمت‌ها در معاملات مقاطع طویل فولادی (عدم تقاضا برای میلگرد زیر ۱۰ هزار تومان)

در روز چهارشنبه ۲۸ آبان در بازار بورس کالا انواع مقاطع طویل فولادی میزبان عرضه ۱۶۹ هزار و ۸۶۲ تن شد که در نهایت عرضه‌ها به ۷۲۱۶ تن از محصولات فولادی پایان یافت.

در بازار بورس معاملات میلگرد در قیمت پایه ۹۹۷۴ تومان به ازای هر کیلو صورت پذیرفت، امروز نیز قیمت پایه میلگرد نسبت به عرضه‌های هفته گذشته ۹.۸ درصد کاهش یافته و قیمت پایه به زیر ۱۰ هزار تومان رسید؛ اما با این حال، در این قیمت نیز میلگرد خریدار نداشت.

ضعف تقاضا به شدت در معاملات مقاطع طویل فولادی مشهود است و نتیجه عرضه‌ها نشان می‌دهد که بخش بزرگی از تقاضا برای مقاطع طویل در ماه‌های گذشته، تقاضاهای سوداگرانه بوده است. در هفته گذشته کاهش قیمت مقاطع طویل فولادی در عرضه‌های هفته جاری را به درستی پیش‌بینی کرده بود. حال نیز باید بگوییم که ضعف تقاضا، کاهش بیشتر قیمت میلگرد را در هفته پیش رو درپی خواهد داشت. عرضه مقاطع طویل در بورس کالا فعلا زیاد است و مشتریان با توجه به وضعیت بازار ارز، هیچ عجله‌ای برای خرید مقاطع طویل فولادی ندارند.

امروز به لحاظ ارزشی، جمعا ۷۹ میلیارد تومان مقاطع طویل فولادی در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

در جدول زیر نتایج معاملات امروز مقاطع طویل فولادی در بورس کالا را ببینید. اطلاعات معامله نظیر قیمت میانگین، قیمت پایه، میزان تقاضا و … در این جدول قابل مشاهده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران