• خانه
  • رشد ۱۲.۳ درصد تولید فولاد ایران در بین فولاد سازان جهان

رشد ۱۲.۳ درصد تولید فولاد ایران در بین فولاد سازان جهان
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/09/09
0 نظر

رشد ۱۲.۳ درصد تولید فولاد ایران در بین فولاد سازان جهان


در ماه اکتبر ۲۰۲۰ (مهر و آبان ماه ۹۹) رشد تولید فولاد خام ایران به مرز ۲۸ درصد رسیده و ۱۲.۶ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشته است و این امر در مدت ۱۰ماه سال جاری میلادی صورت پذیرفته است و بدین ترتیب ایران در بالاترین رتبه فولادسازان جهان قرار گرفت.

با توجه به آخرین آمار انجمن جهانی فولاد در حالی که متوسط رشد تولید فولاد خام در دنیا طی ۱۰ ماه سال جاری میلادی منفی دو درصد بوده است، ولی در ایران با رشد ۱۲.۶درصدی، نزدیک به ۲۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن فولاد تولید نموده است. تولید فولاد خام ایران از ابتدا تا پایان اکتبر (مهر تا آبان ۹۹) به 2 میلیون و ۶۶۰هزار تن رسید که ۲۷.۹ درصد بیش از عملکرد ماه مشابه سال گذشته میلادی است.

کاهش دو درصدی تولید فولاد خام جهان تا پایان اکتبر

مجموع تولید فولاد خام ۶۴ کشور تولیدکننده عضو انجمن جهانی فولاد در ماه اکتبر امسال به ۱۶۱.۸میلیون تن رسید که هفت درصد بیش از تولید ماه مشابه سال ۲۰۱۹ است، تولید چین از این رقم ۹۲میلیون تن ثبت شد. مجموع تولید ۱۰ماه امسال به یک میلیارد و ۵۱۱ میلیون تن رسید که دو درصد کمتر از تولید دوره مشابه سال گذشته است. حدود ۸۷۴ میلیون تن از این رقم سهم تولیدات چین بود.

 ژانویه تا پایان اکتبر (دی ماه ۹۸ تا آبان ۹۹) تولید فولاد اتحادیه اروپا با افت ۱۶.۷درصدی، C.I.S (کشورهای مستقل مشترک الامنافع)، با کاهش ۱.۹درصدی، امریکای شمالی با تنزل ۱۷.۴درصدی، آمریکای جنوبی با افت ۱۲.۴درصدی و اقیانوسیه با کاهش ۱.۸درصدی همراه شد. در مقابل تنها آسیا با متوسط افزایش ۱.۴درصدی و خاورمیانه با رشد ۸دهم درصدی تولید مواجه شدند.

براساس آخرین آمارهای سرپرست پیشین وزارت صنعت، معدن و تجارت، ظرفیت تولید زنجیره فولاد کشور از ۱۲۳ میلیون تن در سال ۹۲ به ۲۳۰ میلیون تن در سال ۹۹ رسیده است. میزان تولید شمش فولادی در پنج ماه نخست امسال از سطح ۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تن گذشت و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۹ درصدی را ثبت کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران