• خانه
  • روند افزایشی قیمت اسلب صادراتی برزیل در معاملات

روند افزایشی قیمت اسلب صادراتی برزیل در معاملات
اشتراک
1401/12/24
0 نظر

روند افزایشی قیمت اسلب صادراتی برزیل در معاملات

ارزیابی فست‌مارکتز نشان می دهد: قیمت اسلب فولادی، صادرات، فوب بندر اصلی برزیل در بازه ۸۱۰ تا ۸۵۰ دلار به ازای هر تن بود که این بازه قیمتی حاکی از رشد ۱٫۸۴ درصدی نسبت به هفته گذشته است. این محصول در هفته قبل در بازه ۸۰۰ تا ۸۳۰ دلار به ازای هر تن معامله می‌شد.

در همین حال، قیمت معاملات برای اسلب با تحویل ماه می در بازه ۸۴۰ تا ۸۵۰ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شدند که بخش اعظمی از این معاملات مربوط به بازار آمریکا بوده است که در این بازار نیز قیمت‌ها بالاترند.

فعالان بازار باور دارند که این محصول برزیلی در دیگر مناطق نیز با قیمت ۸۱۰ دلار به ازای هر تن فوب موجود است. یک منبع فعال در بازار در این باره گفت: هزینه فولادسازی و قیمت محصولات نهایی فولاد دیگر مناطق بالا بودند، در آینده نزدیک شاهد رشد قیمت‌ها خواهیم بود.

در حالی که بازار محصولات تخت فولادی این کشور در روندی صعودی به سر می‌برد، انتظار می‌رود پیشنهادات قیمتی جدید به بازار آمریکا حدود ۸۶۰ دلار به ازای هر تن فوب و یا بالاتر ارائه شوند.

براساس ارزیابی روزانه فست‌ارکتز، شاخص قیمت کویل ورق گرم، فوب کارخانه غرب میانه آمریکا ۵۶٫۰۹ دلار به ازای هر هاندردویت ( یک هزار و ۱۲۱٫۸۰ دلار به ازای هر تن) محاسبه شد که این نرخ حاکی از کاهش ۱٫۳۹ درصدی نسبت به روز قبل و رشد ۱۲٫۱۸ درصدی نسبت به هفته گذشته است. این محصول در این مدت به ترتیب با قیمت ۵۶٫۸۸ و ۵۰ دلار به ازای هر هاندردویت معامله می‌شد.

در عین حال، قیمت بالای اسلب عاملی برای کاهش موجودی کویل ورق گرم در بازار داخلی برزیل است.

با توجه به اینکه قیمت اسلب درحال گذر از قیمت کویل ورق گرم در بسیاری از بازارهای خرید است، در طول چند هفته گذشته، قیمت پیشنهادی کویل ورق گرم صادراتی شنیده نشد. منبع دیگری در بازار در این باره اظهارداشت اگر قیمت اسلب از کویل ورق گرم بیشتر باشد، دیگر تمایلی به فروش کویل ورق گرم نیست.

 

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران