• خانه
  • گذشت شاخص کل بورس از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد

گذشت شاخص کل بورس از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد
اشتراک
1401/12/07
0 نظر

گذشت شاخص کل بورس از مرز یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد

پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 7 اسفند 1401 گزارش می‌دهد. در دومین روز کاری بازار سرمایه آغازی طوفانی را شاهد بودیم اما با گذشت زمان، با افزایش عرضه در کلیت بازار بورس تهران مواجه شدیم. از مهم‌ترین اتفاقات تأثیرگذار در معاملات روز جاری، می‌توان به ارزش معاملات بالای بورس و قیمت دلار در محدوده بالای ۵۹ هزار تومان در بازار ازاد اشاره کرد.

از طرفی، در دقایق پایانی فشار عرضه‌های حقیقی به طور محسوسی کاهش یافته و خروج پول خرد نیز روند آرام‌تری به خود گرفت. بر همین اساس، مشارکت حقیقی‌ها در بخش خرید به ۷۰ درصد و در بخش فروش به ۷۲,۱ درصد افزایش پیدا کرد. ناگفته نماند شاخص هم‌وزن در مرز سقف تاریخی خود قرار گرفته و تثبیت بالای سقف قیمتی، می‌‎تواند اثر روانی بسیار مثبتی روی کلیت بازار داشته باشد.

علاوه بر این، امروز ارزش بازار بورس در پایان معاملات به حدود ۱۴ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان رسید و ارزش معاملات خرد نیز ۱۶ هزار و ۵۶۵ میلیارد تومان را به ثبت رساند. از سوی دیگر، تعداد نمادهای مثبت ۳۳۰ نماد (۵۰ درصد) و تعداد نمادهای منفی ۳۳۰ نماد (۵۰ درصد)  در پایان معاملات ثبت شد. همچنین گروه‌های فلزات اساسی، فرآورده نفتی و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معامله یک هزار و ۷۳۶ میلیارد تومان، یک هزار و ۴۰۷ میلیارد تومان و یک هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات دومین روز هفته سبز رنگ به پایان برسد. در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۶۵ هزار و ۵۲۰ واحد رشد داشت و به یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۳۰۳ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۱۰ هزار و ۷۰۷ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۵۳۶ هزار و ۳۷۰ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با رشد ۷۱ هزار و ۶۷ واحدی، رقم یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۹۶۵ واحد را نشان داد.

نمادهای «فولاد»،«فملی»،«فارس»،«شپنا»،«وغدیر»،«شستا»و«شبندر» بیشترین تاثیر را در روند صعودی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «کطبس»،«پردیس»،«ونیکی»،«ثبهساز»و«سخوز» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «خبهمن»،«چکارن»،«سهرمز»،«داسوه»و«کسابا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

 

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران