• خانه
  • بهای مس به کم ترین سطح 6 ماه گذشته رسید

بهای مس به کم ترین سطح 6 ماه گذشته رسید
اشتراک
1400/06/06
0 نظر

بهای مس به کم ترین سطح 6 ماه گذشته رسید

بهای مس به کم ترین سطح 6 ماه گذشته رسید، چون چین رشد بی رویه را مهار کرد و نگرانی های ناشی از کووید 19 رو به افزایش میباشد.
مس وقتی که پرورش چین مهار شد و خزانه مرکزی ایالات متحده با تاکید بر تصمیم خویش برای کاهش محرک ها و ارتقاء موردها ابتلا به بیماری کرونا، به ذیل ترین سطح 6 ماه اخیر رسید.
مس در  انتهای هفته قبل برای تحویل در ماه سپتامبر 2 درصد کاهش یافت و به کمتر از 3.9615 دلار در هر پوند مساوی 8715 دلار در هر تن در بازار Comex نیویورک رسید. ارزش این فلز از رکورد اخیر بالای 4.7620 دلار در هر پوند یا این که 10 هزار و 476 دلار در هر تن در ماه می 16 درصد کاسته شده میباشد.
موجودی معادن نیز کاسته شده است و موجودی مجموعه بی اچ پی بیش تر از 18 درصد نسبت به هفته پیشین و موجودی Freeport-McMoRan بالغ بر 16 درصد و گنلکور 12 درصد کاهش پیدا کرده اند.
آقای Tom Price تحلیلگر Liberum میگوید: دولت چین مصمم میباشد پرورش خویش را آهسته نماید. این کشور از ماه مارس این فعالیت را اعمال داده است. ما با ویروسی مواجه هستیم که نابود نمیشود و تصمیم مقامات فدرال رزرو که انتظار می رود خرید ورقه ها قرضه را کاهش دهند، کالا دچار آسیب میشود.

با اعتنا به صورتجلسه گرد هم آیی فدرال رزرو در ماه جولای، مقامات تا حد متعددی منتظر هستند خرید اسناد قرضه ماهانه خویش را در آخرها همین سال کاهش دهند. این فرمان سبب ارتقا بها پول ایالات متحده گردیده و در مقابل کامودیتی ها را برای دارندگان بقیه ارزها افزایش داشته است که قادر است تقاضا را نیز تحت فشار بگذارد.
ارتقاء موردها ابتلا به کرونا از نوع دلتا در سراسر عالم نیز نگرانی ها درمورد پرورش اقتصاد و تقاضا را ارتقاء داده میباشد.
نفت و سنگ آهن نیز به کم ترین سطح چندین ماه پیشین خود رسیده است.
 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران