• خانه
  • تاکید دولت امارات، صرفا از فولاد تولیدی امارات استیل ESI در پروژه ها استفاده شود.

تاکید دولت امارات، صرفا از فولاد تولیدی امارات استیل ESI در پروژه ها استفاده شود.
اشتراک
1400/06/10
0 نظر

تاکید دولت امارات، صرفا از فولاد تولیدی امارات استیل ESI در پروژه ها استفاده شود.

شهرداری های امارات متحده عربی در شهر العین و ابوظبی در اطلاعیه کتبی اعلام کردند که تولیدها کمپانی امارات استیل ESI می بایست در همه پروژه های این کشور استعمال شوند.

این ضابطه در همه زیرساخت های دولتی و پروژه های عمرانی مصوب بعد از 17 آگوست صحت می نماید. شنامه شماره 11/2021 شهرداری شهر العین و بخشنامه شماره 43/2021 شهرداری شهر ابوظبی منتشر گردیده در 18 آگوست با اشاره به بخشنامه اداری شماره 744 سال 2021 بر استعمال از تولیدات کارگاه امارات استیل تاکید کرده اند.

این بخشنامه ها، موسسه ها مهندسی و پیمانکاری را خطاب قرار داده اند و از آن‌ها درخواست کرده بدین وضعیت پایبند باشند. براساس این بخشنامه ها در حالت عدم به کار گیری از تولید ها امارات استیل، شهرداری ها به هیچ عنوان پروانه ساختی برای هیچ پروژه ای صادر نخواهند کرد. همه پیمانکاران موظفند از تولیدات امارات استیل برای تمامی ساختمان ها مثلا به کارگیری از میلگرد در بتن استعمال شود و مراکز مشاوره نیز مکلف اند برای همگی شغل های ساختمانی در طرح ها از محصول ها امارات استیل استفاده شود.

در طی درخواست صادر شدن جواز ساخت و هنگام اجرا بازرسی های فنی در وبسایت، تحویل مصالح و فاکتورهای خرید آیتم تایید پیمانکار و مشاور، آیتم نظارت قرار میگیرد و این مواد می بایست با اطلاعیه ذکر شده هم خوانی داده شوند و هیچ کاری فارغ از مطابقت و همخوانی با این اطلاعیه تایید نمی‌گردد.

این حرکت، فعالان این بخش را مبهوت نموده است و پیمانکاران و مشاوران آنرا ناعادلانه دانسته و مغایر ماهیت بازار آزاد میدانند. نمایندگان قسمت فولاد روز پنجشنبه با حضور در شهرداری های نام برده اعتراض خویش را به اطلاعیه های مربوطه اعلام داشتند.

منابع صنعتی توصیه کرده اند که اطلاعیه ذکر شده تصحیح گردد تا معلوم شود که پروژه ها بایستی از فولاد ساخت و ساز درون در پروژه های خویش استعمال نمایند البته نه به صورت خاص از تولیدات امارات استیل.

ولی مقامات امارات استیل ESI از گفتن نظر دراین مورد خودداری نموده اند. امارات استیل مستقر در ابوظبی یک فولادساز با گنجایش تولید هر ساله 3.5 میلیون تنی میباشد که میلگرد، مفتول و مقاطع سنگین ساخت و ساز می کند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران