• خانه
  • سقوط ۲۶ درصدی بها سنگ‌ آهن در ماه آگوست

سقوط ۲۶ درصدی بها سنگ‌ آهن در ماه آگوست
اشتراک
1400/06/10
0 نظر

سقوط ۲۶ درصدی بها سنگ‌ آهن در ماه آگوست

به نقل از بیزینس اینسایدر، بها سنگ‌ آهن در ماه گذشته با نگرانی‌های ناشی از معضل ویروس کرونا روبرو گردیده است.
سنگ‌ آهن با فشارهای خاص صنعت فولاد مواجه میباشد چون چین محدودیت تولید فولاد را پیگیری و این سؤال را ایجاد می‌نماید که آیا بها فلزات صنعتی سال جاری قادر است به بالاترین حد خویش بازگردد یا این که نه.

بها سنگ‌ آهن با عیار ۶۲ درصد در ماه آگوست حدوداً ۲۶ درصد سقوط کرده و به بیش تر از ۱۵۶ دلار در هر تن خرید و فروش گردیده و به سطحی رسیده است که از ماه فوریه دیده نشد.

این شیب روبه پایین بعداز آن صورت می گیرد که بها فلزات از مارس ۲۰۲۰ ارتقا یافته و همزمان با سقوط سهام آمریکا کاهش یافت چون همگیری COVID-19 تهدیدی برای رکود اقتصادی در سراسر دنیا بود.

دیوید کلر، استراتژیست ارشد بازار در Stockcharts.com، به بیزینس اینسایدر اعلام کرد: سنگ‌ آهن یک فلز اصلی صنعتی میباشد چون از مواد نخستین کلیدی مورد استعمال در ساخت فولاد میباشد. وسعت تولید حدود ۲ میلیارد تن و حجم صادرات حدود ۱٫۵ میلیارد تن، سنگ‌ آهن را از نگاه حجم تولید بعد از نفت خام و زغال‌سنگ سو‌مین کالای گرانقدر و از نظر حجم معاملات با عنوان دومین کالای مورد خرید و فروش بعد از نفت خام تبدیل می‌نماید.

گسترش واکسن‌های کووید ۱۹ همراه با سیاست‌های پولی انبساطی در سراسر دنیا به ارتقاء ارزش فلزات یاری نموده است؛ البته به نظر می رسد سرمایه‌گذاران در امر بهبود اقتصادی محتاط‌تر میباشند چون موارد COVID-19 در نوع بسیار قابل انتقال دلتا افزایش مییابد.

درحال حاضر، فدرال رزرو آمریکا سال جاری در مسیر کاهش خرید اسناد بهادار اضطراری قرار گرفته که برای یاری به اقتصاد در سمت و سوی مقابله با معضل COVID-19 تاسیس شده است و این مسئله، چشم‌انداز نگران‌کننده‌ای برای برخی از سرمایه‌گذاران که خرید بودجه‌های خزانه مرکزی را تقویت‌کننده بهبود اقتصادی میدانند ایجاد نموده است. تقاضا برای فلزات صنعتی مجدداً شروع گردیده یا این که در اختیار اجرا میباشد.

Bank of America این هفته راجع به سنگ‌ آهن گفت که ارزش‌ها تا حدی به نقطع ی عطف خویش رسیده‌اند چون سطح عرضه به تقاضا رسیده میباشد. این خزانه بیان کرد که تولید فولاد در چین از ژوئن ۲۰۲۰ تا حد متعددی به جهت ارتقا همگیری COVID-19، از بالاترین حد فصلی عبور نموده است.

مایکل ویدمر استراتژیست کالای Bank of America می گوید: رشد تولید آهسته گردیده‌است. همینطور، دولت چین به سوله‌های فولاد فرمان داده تا تولیدات را تا حدی برای کاهش نشر کربن محدود نمایند. همینطور در مه و جولای مشوق‌های مالیاتی در جهت در اختیار گرفتن بهتر تولید فولاد تغییر و تحول داده شد. این مهم میباشد چون انگیزه کارگاه‌های فولاد برای صادرات را اربین میبرد.

Bank of America افزود,حرکت‌هایی که می تواند بها سنگ‌ آهن را احیا نماید دربرگیرنده اقدامات محرک جدید در چین و ذخیره دوباره فولاد در آستانه المپیک زمستانی میباشد که می تواند منجر تعطیلی بیشتر کارگاه‌ها برای دوری از تکثیر گازهای گلخانه‌ای گردد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران