• خانه
  • نرخ شمش و تختال فولادی ایران ثابت است

نرخ شمش و تختال فولادی ایران ثابت است
اشتراک
1398/01/31
0 نظر

نرخ شمش و تختال فولادی ایران ثابت است


نرخ شمش صادراتی ایران همچنان ثابت باقی ماند، در همین حال اما نرخ تختال در فروشهای اخیر به دلیل برخی بدبینی ها در بازار جهانی فولاد حدود ۵ تا ۱۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

یکی از معامله‌گران با اشاره به فروشهای موفق ایران در هفته های گذشته عنوان نمود، "شاید در آینده قیمتهای ایران تحت تاثیر [فشار] این موضوع قرار گیرد اما این تاثیر بصورت آنی و در حال حاضر نخواهد بود.

کارخانجات ایرانی از اوایل ماه ژوئن تا کنون، پیش فروش های خود را تکمیل ظرفیت نموده‌اند، از همین رو برای فروشهای صادراتی عجله ای ندارند.

" معامله‌گر دیگری عنوان نمود: " هنوز هم احتمال اینکه سفارش هایی را در خصوص تولیدات ماه می و ژوئن بگیرند، وجود دارد ولی حجم آن زیاد نخواهد بود.

شنیده شد، پیش‌فروشهای صورت گرفته اخیر در هفته گذشته در خصوص شمش تولیدی ایران، در اندونزی و تایلند با نرخ ۴۴۰ الی ۴۵۰ دلار/تن cfr یا معادل با ۴۰۰ دلار/تن فوب صورت گرفته است.


منابع بازار عنوان نمودند پیشنهادات در محدوده قیمتی ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب متغیر هستند. دو محموله تختال هم در دامنه قیمتی ۴۲۰ الی ۴۴۰دلار/تن cfr معادل با حدود ۳۸۰ الی ۳۹۵ دلار/تن فوب در آسیا فروخته شده است.
ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص شمش صادراتی ایران در محدوده ۳۹۰ الی ۴۰۰ دلار/تن فوب در روز چهارشنبه ۱۷ آوریل، نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود.

ارزیابی نرخ هفتگی فست‌مارکت در خصوص تختال ایران در محدوده ۳۸۰ الی ۳۹۵ دلار/تن  فوب بود که نسبت به هفته قبل آن در محدوده ۳۷۵ الی ۳۸۵ دلار/تن فوب افزایش داشته است.

شرکتهای تجاری انتظار دارند، به دلیل ورود سیل شدید به ایران از ماه مارس؛ حمل و نقل دریایی محموله های صادراتی این کشور در هفته پیش رو با تاخیر صورت گیرد.

یک تولیدکننده به فست‌مارکت عنوان نمود : " استانهای شمالی و جنوبی کشور بیشترین آسیب را در مواجه با سیل متحمل شده‌اند، از همین رو این موضوع در حمل و نقل داخل کشور و بنادر تاثیرگذار بوده است." 
تاجری عنوان نمود: "ایران با مشکلات متعددی مواجه است. آنها سالها بارندگی نداشتند و حالا حجم بارندگی یکسال را تنها طی یک روز تجربه کردند. برخی از جاده‌ها و ریل ها برداشته شده‌؛ تا اجازه حرکت آب داده شود. وی افزود : آنها همچنین با کمبود مواد غذایی مواجه هستند که موجب واردات حجم زیادی دام شده که متعاقب آن مشکلاتی را در بنادر به وجود آورده؛ از اینرو ما انتظار تاخیر در حمل و نقل دریایی از کارخانجات و بنادر را داریم. "


در مواجه با این سوال که این موارد تا چه اندازه میتواند در خروجی فولاد این کشور تاثیرگذار باشد، یک منبع صنعتی عنوان نمود که " انتظار تغییرات محسوس و قابل توجهی در میزان حجم تولید فولاد در کشور را ندارد." او اضافه نمود : " علیرغم اینکه برخی از مناطق را آب فراگرفته؛ اما بسیاری از معادن در وضعیت چندان بدی نیستند، لذا نمیبایست انتظار اثر چندان منفی بر این حوزه داشت." او اضافه نمود : " من فکر میکنم که موضوع حمل و نقل چالش بزرگی باشد، چراکه که فعالیت بنادر به آرامی و با کندی صورت می‌گیرد که این موضوع هم متاثر از روند کند بارگیری کشتی هاست ."
 

 

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران