• خانه
  • ریل تولیدی مجتمع ذوب‌آهن در سطح محصولات تراز اول جهانی

ریل تولیدی مجتمع ذوب‌آهن  در سطح محصولات تراز اول جهانی
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/10/08
0 نظر

ریل تولیدی مجتمع ذوب‌آهن در سطح محصولات تراز اول جهانی

ریل یکی از محصولات مجتمع ذوب آهن اصفهان است که درتولید آن از تجهیزات آزمایشگاهی و در سطح کارخانجات تراز اول دنیا و منطبق با استانداردهای روز دنیا استفاده می شود. طرح‌های توسعه راه آهن کشورکه از طریق ریل های تولید شده در ذوب آهن و در در مرحله روسازی در حال اجرا هستند شامل همدان-سنندج،میانه – اردبیل، چابهار-زاهدان،بستان آباد – تبریز، رشت- کاسپین می باشد.
 سیاست نظام در سال های اخیر تاکید بیشتری بر توسعه شبکه ریلی داشته که با توجه به مزیت های آن، تلاش می کنیم تمام امکانات مان را به کار بگیریم تا در این حوزه موفق تر از قبل باشیم.
ریل که توسط ذوب آهن اصفهان تولید می شود مهم­ترین عنصر راه آهن در بخش روسازی است و لذا تامین به موقع ریل با کیفیت موجب اجرای به موقع پروژه ها می شود. برای رسیدن به این مقصود از تمام ظرفیت های مهندسی، فنی و اجرایی بهره می گیریم تا ریل به موقع به پروژه ها برسد.ذوب آهن اصفهان با تجربیاتی که از دهه ۷۰ با تلاش های مختلف در جهت تولید ریل کسب نمود، موفق شد در سال ۱۳۹۷ به تولید انبوه این محصول با کیفیت مطلوب و مطابق استانداردهای جهانی دست پیدا کند.

تجهیزات آزمایشگاهی و تست های روی خط که برای تولید ریل هم اکنون در ذوب آهن اصفهان مورد بهره برداری قرار گرفته، در سطح کارخانجات تراز اول دنیا و منطبق با استانداردهای روز تولید ریل است و اطمینان را به خریدار می دهد که این محصول به اندازه کافی مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و کیفیت آن همه شرایط لازم را داراست.

این موفقیت تنها حاصل نصب آن تجهیزات نیست، بلکه دانش فنی ذوب آهن اصفهان که به مرور شکل گرفته و برای تولید ریل ارتقاء پیدا کرده است و همچنین ارتقاء دانش دستگاه های استفاده کننده از ریل و تعامل آنها موجب شد که در نهایت ریل در کشور تولید شود.

خوشبختانه اراده قاطعی در سال های گذشته در ذوب آهن اصفهان و دستگاه های استفاده کننده برای تولید و استفاده از ریل داخلی شکل گرفت و این اراده به طور تمام و کمال هم اکنون در قالب تولید ریل و توسعه خطوط ریل متجلی شده است . سهولت دسترسی، صرفه جویی در هزینه های ارزی، غلبه بر مشکلات ناشی از تحریم و موارد دیگر از مزایای تولید ریل و استفاده از ریل ملی است، ضمن این که این امر، موجب رشد صنعت و خودکفایی کشور شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران