• خانه
  • رشد قیمت کویل گالوانیزه گرم و کویل نورد سرد چین در بازارهای پررونق

رشد قیمت کویل گالوانیزه گرم و کویل نورد سرد چین در بازارهای پررونق
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/10/15
0 نظر

رشد قیمت کویل گالوانیزه گرم و کویل نورد سرد چین در بازارهای پررونق

افزایش قیمت صادراتی کویل نورد سرد و کویل گالوانیزه گرم چین
در هفته گذشته به دلیل تقاضای بالا در میان خریداران و افزایش نیاز بازار داخلی شاهد افزایش قیمت کویل نورد سرد و  گالوانیزه گرم چین شده است.

صادرات کویل نورد سرد

در روز سه شنبه 16 دسامبربا توجه به ارزیابی هفتگی Fastmarkets،  قیمت صادراتی کویل نورد سرد چین در هر تن از ۷۲۰-۷۳۵ دلار به ازای هر تن CFR بوده است ولی در 22 دسامبر ۳۰ تا ۸۰ دلار افزایش داشته و به ۷۵۰-۸۱۵ دلار به ازای هر تن رسید.

با توجه پیش بینی های منابع مختلف و عدم انجام معاملات در هفته گذشته کارخانه های تولید فولاد محصولات خود را با قیمت ۸۳۰-۸۹۰ دلار به ازای هر تن فوب به فروش رساند. وضعیت بازارهای داخلی نیر به سامان است، به طوری که کاربران نهایی پایین دستی نیز حجم زیادی از کویل نورد سرد را خریداری خواهند کرد. معاملات با قیمت ۷۵۰ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته با خریداران ویتنام انجام شد. اما تا روز سه شنبه ، مذاکرات با حداکثر ۸۱۵ دلار در هر تن فوب در حال انجام بود. ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت داخلی کویل نورد سرد فولادی چین شرقی ۵،۶۵۰-۵،۷۰۰ (۸۶۳-۸۷۰ دلار) در هر تن در جمعه گذشته ۱۸ دسامبر بود که ۱۱۰-۱۲۰ یوان در هر تن از ۵،۵۴۰-۵،۵۸۰ یوان در هر تن یک هفته قبل بیشتر بود. در هفته گذشته Benxi Iron & Steel مستقر در لیائونینگ هیچ کویل نورد سردی ارائه نداد و درعوض تمرکز خود را بر روی بازار داخلی حفظ کرد. یک تولیدکننده بزرگ فولاد کره جنوبی نیز در میان انتظارات افزایش قیمت بیشتر ، هیچ محموله ای از کویل نورد سرد را در طول هفته ارائه نکرده است.

صادرات کویل گالوانیزه گرم
ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای قیمت صادراتی کویل گالوانیزه گرم فولادی با ضخامت ۱ میلی متر ۷۶۰-۸۳۵ دلار در هر تن در روز سه شنبه بود که با ۱۰-۸۵ دلار در هر تن افزایش قیمت از ۷۵۰ دلار در هر تن هفته قبل روبرو شد. کارخانه های بزرگ تولید فولاد چین با توجه به روند صعودی قیمت در بازار داخلی ، کویل گالوانیزه گرم را برای صادرات ارائه نمی دهند. یکی از بازرگانان شرق چین گفت: “بسیاری از کارخانه های تولید فولاد هنوز منتظرند ببینند که بازار چگونه پیش می رود. قیمت ها کاملا دیوانه کننده است. هیچ مبنای روشنی برای چنین افزایشی وجود ندارد.”

معاملات در هفته گذشته و قبل از اینکه طرفین مذاکره در مورد ۸۳۵ دلار در هر تن فوب مذاکره کنند، با ۷۶۰ دلار در هر تن فوب انجام شده بود. یک معامله گر مستقر در شانگهای گفت که تعداد کمی از خریداران پس از افزایش قیمت اخیر علاقه مند به تهیه محموله شده اند ، به خصوص از وقتی که معاملات آتی کویل نورد گرم چین در روز سه شنبه افت کرد. تأمین کنندگان ویتنامی پیشنهادات صادراتی خود را برای کویل گالوانیزه گرم با افزایش قیمت ۷۰-۸۰ دلاری در هر تن به ۸۷۰-۸۸۰ دلار در هر تن فوب رساندند. یک معامله گر در جنوب شرقی آسیا روز سه شنبه به Fastmarkets گفت: “این یک افزایش بزرگ است. خریداران در اندونزی هفته گذشته پیشنهادهایی برای کویل گالوانیزه گرم ویتنامی با قیمت ۸۳۰ دلار در هر تن دریافت کرده بودند.”

یک کارخانه عمده تولید فولاد در کره جنوبی در طول هفته به دلیل انتظارات از افزایش بیشتر قیمت ، از صدور پیشنهادات صادراتی برای کویل گالوانزه گرم خودداری کرد. برخی از افراد در بازار نگرانی هایی را درباره پایداری افزایش اخیر قیمت ها به وجود آورده اند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران