• خانه
  • رکود بازار محصولات تخت صادراتی روسیه

رکود بازار محصولات تخت صادراتی روسیه
اشتراک
1402/04/29
0 نظر

رکود بازار محصولات تخت صادراتی روسیه

با توجه به گزارش جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، بازار محصولات تخت صادراتی روسیه در یک هفته اخیر با توجه به قیمت‌های نسبتاً ثابت و عدم وجود پیشنهادات قیمتی جدید، در وضعیت رکود قرار داشته است. این رکود اصلی‌ترین علت آن به علت رشد تقاضا در بازار داخلی محصولات تخت است. بر اساس این گزارش، قیمت‌ها در بازار محصولات تخت صادراتی روسیه تا حدی ثابت بوده‌اند که به معنای عدم افزایش قیمت‌ها بوده است. این مسئله می‌تواند تأثیر منفی بر روی تولید و فروش این محصولات به خارج از کشور داشته باشد و منجر به کاهش درخواست‌ها از سوی خریداران خارجی شود.
علاوه بر این، گزارش اشاره دارد که عدم ارائه پیشنهادات قیمتی جدید در بازار نیز یکی از عوامل مؤثر بر رکود بازار محصولات تخت صادراتی روسیه بوده است. این موضوع می‌تواند به عدم شفافیت در محاسبه قیمت‌ها و نقص در فرآیند ارتباط با خریداران خارجی منجر شود و تقاضا را کاهش دهد. با توجه به رشد تقاضا در بازار داخلی روسیه، ممکن است تولید کنندگان تمایل داشته باشند محصولات خود را در بازار داخلی عرضه کنند تا از این رشد بهره‌مند شوند. این موضوع همچنین می‌تواند عرضه محصولات تخت صادراتی را کاهش داده و تأثیر منفی بر روی بازار بین‌المللی داشته باشد.
در نتیجه، بازار محصولات تخت صادراتی روسیه در حال حاضر در وضعیت رکود قرار دارد و لازم است تولیدکنندگان و مسئولان اقتصادی اقدامات مناسبی را به منظور تحرک بهتر بازار و افزایش تقاضا از سوی خارجی انجام دهند. بر اساس ارزیابی انجام شده در فست‌مارکتز، قیمت کویل ورق گرم فولادی به صورت صادراتی و در شرایط فوب دریای سیاه، CIS در بازهٔ ۵۶۰ تا ۵۷۵ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. این بازه قیمتی در مقایسه با هفته قبل بدون هیچ تغییری باقی مانده است.
این اطلاعات نشان می‌دهد که قیمت کویل ورق گرم فولادی در بازار صادراتی در منطقه CIS در شرایط فوب دریای سیاه، پایدار و بدون تغییر قرار گرفته است. این موضوع می‌تواند به نشان‌دهندهٔ استحکام و استحکام نسبی بازار این محصول در منطقه باشد. باقی ماندن بازه قیمتی در حدود ۵۶۰ تا ۵۷۵ دلار برای هر تن کویل ورق گرم فولادی، نشان می‌دهد که عوامل اقتصادی یا تقاضا و عرضه در بازار تاکنون تغییرات چشم‌گیری نداشته‌اند و قیمت‌ها به طور کلی ثابت مانده‌اند.
محتمل است که این ثبات قیمتی نشان‌دهندهٔ استحکام و پایداری در صنعت فولاد در منطقه باشد و ممکن است به عواملی نظیر میزان تولید، تقاضا و تأثیر تحریم‌ها یا محدودیت‌ها در صادرات ارتباط داشته باشد.
همچنین، باید به یاد داشت که اطلاعات ارائه شده مربوط به بازه زمانی یک هفته است و ممکن است در بازه‌های زمانی بلندتر یا کوتاه‌تر، قیمت‌ها متغیر شوند. به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود که اطلاعات جدیدتر از منابع معتبر مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد تا نقدینگی و دقت بیشتری در ارزیابی بازار به دست آید.
بر اساس ارزیابی هفتگی فست‌مارکتز، قیمت کویل ورق گرم فولادی، صادرات، فوب دریای سیاه، CIS در بازه ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است که فعالان بازار ترکیه، یکی از کشورهایی که بعد از تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه، حاضر به خرید این محصول بوده، اعتقاد داشتند که قیمت‌ها در این بازه قرار خواهد گرفت.
اما یکی از فعالان بازار ترکیه، قیمت کویل ورق گرم فولادی روسیه را بین ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن cfr ترکیه عنوان کرد. در حالی که دیگر منابع اعلام کردند که این بازه قیمتی به اندازه‌ای پایین است که منعکس‌کنندهٔ تحولات جدیدی در بازار می‌باشد. به علاوه، ارزیابی هفتگی فست‌مارکتز نشان می‌دهد قیمت کویل ورق گرم فولادی در بازار داخلی روسیه نیز در بازه ۶۴ تا ۶۶ هزار روبل (معادل ۷۰۹ تا ۷۳۱ دلار) به ازای هر تن ثابت مانده است و هیچ تغییر قیمتی گزارش نشده است.
همچنین، بر اساس این ارزیابی، قیمت کویل ورق سرد فولادی، صادرات، فوب دریای سیاه، CIS نیز در بازه ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است، در حالی که در هفته قبل، این قیمت‌ها ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار بوده است. به طور کلی، این اطلاعات نشان می‌دهند که بازار فولاد در منطقه CIS دارای نوسانات و تحولات متنوعی است و قیمت‌ها در برخی از بازه‌های زمانی ثابت می‌مانند یا تغییرات محدودی دارند. برای دقت بیشتر در ارزیابی بازار، نیاز است که به منابع جدیدتر نیز مراجعه کرده و اطلاعات به‌روزتر را در نظر بگیریم.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران