• خانه
  • توافق سه جانبه برای اکتشافات‌ معدنی

توافق سه جانبه برای اکتشافات‌ معدنی
اشتراک
1402/05/11
0 نظر

توافق سه جانبه برای اکتشافات‌ معدنی

با امضای تفاهم­نامه همکاری میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا، یک مرحله جدید در همکاری‌های استراتژیک برای توسعه‌ی مناطق کمتر توسعه‌ یافته و آمایش سرزمین آغاز شده است.

بر اساس این تفاهم­نامه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور با صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا همکاری مشترکی را در زمینه‌های مختلف انجام خواهند داد. این همکاری شامل انجام طرح‌های زمین‌شناسی، اکتشافی و معدنی، بهره‌برداری از داده‌های ژئوفیزیک هوایی، و ارائه خدمات فنی-مشاوره‌ای به سرمایه‌گذاران در مناطق هدف می‌شود. تأکید اصلی این تفاهم­نامه بر توسعه‌ی مناطق کمتر توسعه‌یافته است. با توجه به نگرش ویژه به این مناطق، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تعهد دارد که پروژه‌ها و مطالعات مرتبط با اکتشاف ذخایر معدنی و طرح‌های آمایش سرزمین را در این مناطق انجام دهد.
امضاء این تفاهم­نامه توسط "علیرضا شهیدی"، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، "سیدرضا علیخانی"، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا و "نعمت‌الله ترکی"، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، نشان‌دهنده تعهد قوی طرفین به تحقق اهداف این تفاهم­نامه است. این تفاهم‌ نامه اساسی برای توسعه پایدار و بهره‌برداری از منابع معدنی کشور به منظور ارتقاء وضعیت اقتصادی و اجتماعی مناطق تحت پوشش است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران