• خانه
  • بازار فولاد در حاکمیت جو روانی مثبت

بازار فولاد در حاکمیت جو روانی مثبت
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/11/09
0 نظر

بازار فولاد در حاکمیت جو روانی مثبت

با وجود همه سیگنالهای مثبت از سمت عرضه و احتمالات گوناگون در مورد افزایش ضرایب و هزینه های سربار فولادی با توجه به استقبال عالی خریداران  از عرضه های شمش فولادی و انتظارات بعدی برای ایجاد رونق در معانلاو بازار تیر و گرد

با وجود فضای روانی و بلاتکلیفی از اتفاقات و سیگنالهای سیاسی احتمالی در آینده مانع از حضور واقعی خریداران در بازار مقاطع شود و علارغم اینکه بازار این محصول فولادی در سالهای گذشته از ماه دی به استقبال تقاضای نهایی سال برود، در سال جاری و سال گذشته با وجود عبور از نیمه بهمن ماه دچار رکود شدید و یکی از بی رونق ترین بازارهای چندین سال گذشته خود را طی نماید. 

خلاصه این بحث دلار محوری شدید بازار های داخلی و امیدهای مثبت به آینده است. حالا دریچه امید پیش رو عرضه های فردای محصولات ذوب آهن است.که ممکن است بخشی از آن مثل سبد تیر ۱۲،سبد تیر ۲۴و۳۰، سبد کلاف کششی و سبد تیر بال پهن با استقبال خوب خریدران مواجه شود. در مورد دیگر محصولات با توجه به گپ مثبت محصولات بورسی نسبت به بازار انتظار چندانی وجود ندارد.

بازار ارز امروز به شدت تحت تاثیر سفر آقای همتی به عمان بود و با کاهش جزیی همراه بود همین یک پالس کوچک هم برای بازاری که به شدت به دنبال جذب اخبار مثبت است کافی بود تا اندک خریداران  در دیگر بازار ها را هم مردد کند. رکود فعلی به صورت فراگیر در همه بازارها سایه افکنده است.

همانطور که در میکس خبری دیروز هم اشاره شد به نظر نمی رسد به این زودی ها تکلیف دو واقعه اثر گذار در فضای سیاسی داخلی یعنی برجام و تحریم ها مشخص شود وعلی الظاهر تا روشن نشدن افق پیش روی بازارها، انتظار مثل خوره به جان همه بازارها افتاده است وهمین آش و همین کاسه است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران