• خانه
  • قیمت کویل ورق گرم اروپا چرا گران شد؟

قیمت کویل ورق گرم اروپا چرا گران شد؟
اشتراک
1401/10/28
0 نظر

قیمت کویل ورق گرم اروپا چرا گران شد؟

تازه ترین گزارش‌ از بازار جهانی فولاد از رشد قیمت کویل ورق گرم اروپا به دلیل میزان عرضه محدود و پیشنهادات قیمتی بالاتر حکایت دارد.
براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، قیمت کویل ورق گرم اروپا به دنبال عرضه محدود، کاهش یافت.
در این راستا، ارزیابی روزانه فست‌مارکتز نشان می دهد: شاخص قیمت کویل ورق گرم داخلی، exw شمال اروپا ۷۱۷٫۸۸ یورو (۷۷۷٫۵۱ دلار) به ازای هر تن بود که این نرخ نسبت به قبل، ۷٫۱۷ یورو به ازای هر تن افزایش یافت. این محصول در این روز با قیمت ۷۱۰٫۷۱ یورو به ازای هر تن معامله می‌شد. آخرین ارزیابی‌ها حاکی از افزایش ۱۰٫۳۸ یورو و ۷۳٫۰۹ یورو این محصول به ازای هر تن نسبت به هفته قبل و ماه گذشته هستند.

به طور کلی، کارخانه‌های اروپایی حتی با ارائه پیشنهاد محصول با قیمت بالا و تحویل ماه آوریل، میزان فروش نسبتا مطلوبی دارند.

در این میان، کارخانه‌های اروپایی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ تولیدات خود را کاهش دادند و اکنون تاثیرات این تصمیم بر بازار مشهود و محدودیت تقاضای مصرف‌کنندگان نهایی را منجر شده است. همچنین میزان فروش بالای کویل ورق گرم در ماه دسامبر، کاهش میزان عرضه را در پی داشته است.

علاوه بر این، پیشنهادات قیمتی رسمی تولیدکنندگان برای ورق گرم در بازه بین ۷۵۰ تا ۷۸۰ یورو به ازای هر تن exw گزارش شده، این درحالی است که خریداران، ارزش واقعی این محصول را بین ۷۰۰ تا ۷۳۰ یورو به ازای هر تن می‌دانند.

براساس ارزیابی روزانه فست‌ مارکتز، شاخص قیمت کویل ورق گرم داخلی، exw ایتالیا ۷۰۸٫۷۵ یورو به ازای هر تن محاسبه شد که این نرخ نسبت به روز قبل، ۱۲٫۱۲ یورو به ازای هر تن افزایش یافت. این محصول در این روز با قیمت ۶۹۶٫۶۳ یورو به ازای هر تن معامله می‌شد.

علاوه بر این، قیمت این محصول نسبت به هفته قبل و در مقایسه با ماه گذشته به ترتیب، ۱۹٫۵۸ و ۸۰٫۴۲ یورو به ازای هر تن افزایش یافت.

به گفته برخی منابع در بازار، کارخانه‌های داخلی کویل ورق گرم را با قیمت حدود ۷۵۰ یورو به ازای هر تن به فروش رساندند که معادل بازه ۷۲۰ تا ۷۳۰ یورو به ازای هر تن exw است.

در حالی که برخی خریداران قیمت واقعی این محصول را ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار به ازای هر تن exw برآورد کرده‌اند اما بسیاری از کارخانه‌ها، این قیمت‌ها را قابل اعمال ندانستند.

در همین حال، گزارش شده است که تولیدکنندگان فولاد ایتالیا، کویل را با تحویل ماه مارس می‌دهند.

همچنین پیشنهادات قیمتی کویل ورق گرم هند و خاورمیانه به اروپا در بازه ۷۰۰ تا ۷۱۰ یورو به ازای هر تن cfr ایتالیا، تحویل مارس-آوریل بودند. البته خریداران اروپایی این بازه قیمتی را مطلوب نداستند، زیرا با قیمت بازار داخلی تفاوت اندکی دارد و زمان آماده‌سازی نیز طولانی است.

منبع: فولادبان

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران