• خانه
  • افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات ورق گرم چینی در دو ماهه اول سال

 افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات ورق گرم چینی در دو ماهه اول سال
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1400/01/15
0 نظر

افزایش ۱۵۰ درصدی صادرات ورق گرم چینی در دو ماهه اول سال

بر اساس اطلاعات گمرک کشور چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۱ بر اساس آمار و ارقام حاکی۱٫۸۱ میلیون تن ورق گرم چینی صادر شده است، که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵۰ درصد افزایش داشته است. در ماههای ژانویه و فوریه با ۷۰۹۲۲۸ تن ۳۹ درصد از کل صادرات این کشور متعلق به این محصول بوده است. در حال حاضر بزرگترین خریدار ورق گرم چین کشور ویتنام است.

صادرات ورق گرم چینی
صادرات فولاد تخت گالوانیزه در چین نیز در این مدت از یک میلیون تن فراتر رفت و با ۲۷ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۱٫۳۲ میلیون تن رسید.

صادرات میلگرد
همچنین چین در دو ماه اول سال ۵۲۱۰۰۲ تن میلگرد صادر کرد، که ۳۱ درصد افزایش داشته است. کره جنوبی مقصد اصلی این محموله ها به میزان ۱۷۰۷۱۸ تن یا ۳۳٪ از کل صادرات میلگرد چین بوده است. قیمت های چین در نوامبر و ژانویه ، زمانی که محموله های ژانویه و فوریه رزرو می شد، برای خریداران جذاب بوده است.

شاخص ورق گرم
شاخص ورق گرم صادراتی چین از ۱ نوامبر تا ۳۱ ژانویه به طور متوسط ​​۶۱۶ دلار در هر تن بوده است، در مقایسه با میانگین ۶۹۱ و ۶۶۱ دلاری به ازای هر تن برای هند، دریای سیاه و کشورهای سی آی اس.

واردات
در بخش واردات، بیلت با افزایش ۴۳ درصدی از سال گذشته به ۹۱۱۹۳۵ تن در دو ماه اول سال ۲۰۲۱ رسید. ایران با ۲۴۴۵۰۹ تن بهترین تأمین کننده بیلت در چین بود، و ویتنام با ۲۰۹۴۵۶ تن در جایگاه دوم قرار گرف

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران