• خانه
  • ارائه گزارش تولید جهانی فولاد از ورلد استیل

ارائه گزارش تولید جهانی فولاد از ورلد استیل
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1400/01/15
0 نظر

ارائه گزارش تولید جهانی فولاد از ورلد استیل

در طی سال های 2020 و 2021 تولید فولاد جهانی دارای چهره متفاوتی بوده است. برعکس تمام کشورهای تولید کننده فولاد، چین بطور ویژه ای دارای افزایش تولید بوده است.

فولاد جهانی در دو سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ رفتار کاملا متفاوتی را از خود نشان داده است. انجمن جهانی فولاد ورلد استیل در گزارشات ماهانه و فصلی به ارزیابی میزان تولید فولاد جهانی می پردازد. در این گزارش ورلد استیل با اسکپ ماهانه در ۲۳ مارس اعلام کرد ، کل تولید فولاد خام در ۶۴ کشور اصلی تولیدکننده ۱۵۰٫۲ میلیون تن در فوریه ۲۰۲۱ بود که ماهانه ۸ درصد کاهش داشت اما نسبت به فوریه ۲۰۲۰ ۴ درصد افزایش داشت. در ادامه همراه آرتان پرس باشید.

 کاهش محسوس تولید فولاد جهانی در سال ۲۰۲۰
در مقایسه با فوریه ۲۰۲۰ ، اکثر مناطق کاهش تولید فولاد خام را گزارش دادند که توسط آمریکای شمالی (۸٫۹٪ کاهش) ، اتحادیه اروپا (۷٫۱٪ کاهش) و آفریقا (۶٫۴٪ پایین) رهبری شده است. اوایل ۲۰۲۰ هنوز صنعت فولاد ضربه ی اصلی را از بحران کرونا نخورده بود و به استقبال این بحران نرفته بود. به همین دلیل داده های این بخش نسبت به مقایسه ی سال گذشته کاهشی بوده است.

ارزیابی عملکرد تولید فولاد چین و کره جنوبی
در خصوص چین همواره شگفتی هایی در بازار صنعتی همراه است. چین – بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان – در فوریه ۲۰۲۱ حدود ۸۳ میلیون تن تولید داشت که نسبت به فوریه سال ۲۰۲۰ ۱۰٫۹ درصد افزایش داشت. کل تولید فولاد خام در کره جنوبی با رشد ۱٫۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در حدود ۵٫۵ میلیون تن در فوریه بود.این رشد هم در کنار رشد تولید فولاد چین قابل ارزیابی است.

ارتباط استراتژیک صنعت فولاد ژاپن و هند
میزان تولید در هند ۹٫۱ میلیون تن بود که ۳٫۱ درصد کاهش داشت ، در حالی که تولید ژاپن با ۵٫۶ درصد کاهش به ۷٫۵ میلیون تن رسید. فولاد هند و فولاد ژاپن با یکدیگر همگرایی معنی داری دارند. به این دلیل که در سال ۲۰۲۰ توافقنامه های تجاری قابل توجهی در بخش فولاد چین و ژاپن به امضا رسیده است که این موضوع همگرایی بازارها و صنایع فولادی را در پی داشته است.

آخرین گزارش تولید فولاد اتحادیه اروپا
تولید فولاد خام برای فوریه ۲۰۲۱ در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا بالغ بر ۱۱٫۹ میلیون تن بود که نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۷٫۱ درصد کاهش داشت تولید در آلمان پس از چهار ماه بهبودی ۱۰٫۴٪ سالانه به حدود ۳٫۱ میلیون تن کاهش یافت. آلمان یکی از کشورهایی بود که روند تعطیلی کارخانه ها را جدی تر از سایر کشورها به جریان انداخت.

آمریکا؛ ثبت بیشترین کاهش تولید جهانی فولاد
ایالات متحده همچنان بیشترین کاهش تولید فولاد خام را در میان ۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد گزارش کرد ، در حالی که کل ماه فوریه با ۱۰٫۹ درصد کاهش نسبت به سال گذشته در ۶٫۳ میلیون تن بود.

 سهم کشورهای حوزه CIS در آمار فولاد جهانی
در کشورهای مشترک المنافع (CIS) ، کل تولید فولاد خام در فوریه ۲۰۲۱ به ۸ میلیون تن کاهش یافت که نسبت به سال گذشته ۱٫۵ درصد کاهش داشت. در همین حال ، روسیه ۵٫۷ میلیون تن فولاد تولید کرد که ۱٫۳ درصد در مقایسه با ماه مشابه سال قبل سقوط کرد.

رشد تولی فولاد ایران بر اساس گزارشات
تولید فولاد خام ترکیه برای ماه فوریه ۳ میلیون تن بود که سالانه ۳٫۴ درصد افزایش داشت. برزیل ۲٫۸ میلیون تن در فوریه ۲۰۲۱ تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۳٫۸ درصد رشد داشت ، در حالی که برآورد می شد ایران ۲٫۳ میلیون تن در مدت مشابه تولید کرده باشد که ۱۱٫۵ درصد نسبت به سال ۲۰۲۰ افزایش داشته است – بیشترین میزان افزایش در بین ۱۰ تولید کننده فولاد برتر به ایران اختصاص داده شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران