• خانه
  • افزایش تولید و صادرات شمش فولاد در استان اردبیل

افزایش تولید و صادرات شمش فولاد در استان اردبیل
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1400/02/16
0 نظر

افزایش تولید و صادرات شمش فولاد در استان اردبیل

همزمان با افزایش فازهای تولید و صادرات شمش فولاد، شرکت فولاد سپهر سبلان تولید کننده شمش، ۱.۵ میلیون دلار از صادرات فولاد به ۲ کشور خارجی کسب نموده است. این مجموعه با افزایش فاز فعالیتی خود در سال جاری تا ۱۰ میلیون دلار صادرات خواهد داشت.

ظرفیت تولید فولاد استان از ۳۰۰ هزار تن در سال جاری به ۶۰۰ هزار تن در سال آینده افزایش خواهد یافت. استاندار اردبیل از فعال‌سازی واحد ریخته‌گری آرتا بعد از ۲ سال تعطیلی خبرداد و گفت: این واحد نیز در فاز اول تولید شمش را آغاز کرده و عملیات اجرایی فاز دوم و سوم را نیز شروع کرده است.

ظرفیت تولید در این واحد تولیدی نیز از ۸۰ هزار تن به ۳۰۰ هزار تن افزایش یافته و ظرفیت استان را  تا سال آینده به ۷۰۰ هزار تن افزایش خواهد داد. با بهره‌برداری از این واحد ظرفیت سردخانه‌های استان به ۱۸۰ هزار تن رسیده است.

استان اردبیل با تولید چهار میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و سهم چهار درصدی از تولیدات کشور نیازمند انبارهای مکانیزه است و در همین راستا ایجاد ظرفیت ۴۰۰ هزار تنی سردخانه در استان در سال‌ جاری هدف‌گذاری شده و بر این اساس ظرفیت این واحدها از ۱۷۵ هزار تن به ۴۰۰ هزار تن در نیمه اول سال جاری افزایش می‌یابد.

 امسال سه مورد از این سردخانه‌ها با ظرفیت ۱۵ هزار تن در مرکز استان به بهره‌برداری رسیده است. احداث سردخانه نگهداری محصولات باغی و سیب‌زمینی به شیوه کاملا فنی اجرا شده و با بالا رفتن طول عمر نگهداری محصولات، کشاورزان ضرر نمی‌بینند.

استاندار اردبیل تاکید کرد که استان همچون سال‌های گذشته در مسیر جهش تولید قرار دارد و واحدهای تولیدی و صنعتی از جمله تولید فولاد فازهای فعالیتی و میزان صادرات خود را افزایش داده‌اند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران