• خانه
  • رتبه ۵۳ ایران در زمینه صادرات محصولات فولادی

رتبه ۵۳ ایران در زمینه صادرات محصولات فولادی
اشتراک
مدیر سایت
مقالات
1399/09/18
0 نظر

رتبه ۵۳ ایران در زمینه صادرات محصولات فولادی

در سال ۲۰۱۹ براساس اعلام وب سایت Trade Map ایران از نظر واردات جهانی فولاد خام (شمش) در بین ۱۹۶ کشور رتبه ۱۵۹ و در بخش صادرات گالوانیزه و محصولات فولادی جایگاه ۵۳ در بین ۱۹۵ کشور داشته است، همچنین در زمینه  واردات جهانی محصولات فولادی دارای 85 در میان ۲۲۶ کشور به خود اختصاص داده است.

واردات ۳۰۲ میلیون دلاری محصولات فولادی
براساس اعلام وب سایت مزبور، میزان واردات فولاد خام و محصولات فولادی کشورمان در سال ۲۰۱۹ به ترتیب ۴۲ و ۳۰۲ میلیون دلار ثبت شده بود. ضمن اینکه صادرات ورق گالوانیزه، فولاد خام و محصولات نیز در همین سال به ترتیب ۳۱۲ و ۲۵۲ میلیون دلار را نشان می دهد.

تولید ۲۶.۸ میلیون تن شمش در سال ۹۸
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت به نقل از منبع مزبور آورده است، پارسال مجموع تولید فولاد خام (شمش) ۲۶.۸ میلیون تن ثبت شد و میزان محصولات فولادی هم به رقم ۲۰.۶ میلیون تن رسید. آمارهای تجارت خارجی در هفت ماهه ابتدایی امسال گویای صدور چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۵۱ تن زنجیره و محصولات فولادی به ارزش یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون دلار است که ۷۶.۸ درصد در بخش شمش فولادی به بیلت و بلوم اختصاص داشت، ضمن اینکه ارزش صادرات هفت ماهه ۹۹ نسبت به مدت مشابه کاهش ۳۷ درصدی دارد.

سال گذشته، مجموع صادرات شمش و محصولات فولادی از ۱۰.۵ میلیون تن هم فراتر رفت.

واردات زنجیره و محصولات فولادی در هفت ماهه ابتدایی امسال به رقم ۶۳۳ هزار و ۶۶۵ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال افزایش ۵۱ درصدی را نشان می دهد.

ارزش واردات زنجیره و محصولات فولادی در دوره فروردین لغایت مهر ۹۹ بیش از ۷۱۴.۶ میلیون دلار ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۸ رشد ۳۲ درصدی را ثبت کرد.

صادرات شمش فولادی در هفت ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۱۹۱ هزار تن رسید که از این رقم سهم بیلت و بلوم ۷۶.۸ درصد ثبت شد.

انجمن تولید کنندگان فولاد ایران آمار داد که صادرات بیلت و بلوم در هفت ماهه امسال دو میلیون و ۴۵۱ هزار تن و اسلب هم برابر با ۷۴۰ هزار تن بود.

میزان واردات بیلت و بلوم در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم سه هزار تن رسید که افزایش ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران