• خانه
  • رونق بازار و کاهش قیمت از طریق تامین برق واحدهای صنعتی

رونق بازار و کاهش قیمت از طریق تامین برق واحدهای صنعتی
اشتراک
1400/06/16
0 نظر

رونق بازار و کاهش قیمت از طریق تامین برق واحدهای صنعتی

چنانچه برق واحدهای صنعتی تامین گردد و کارخانجات فولادی روی غلطک تولید قرار گیرند، نرخ تولیدات فولادی کاهش می‌یابد و بازار به ثبات نسبی خواهد رسید.

نرخ ارز از عوامل تاثیرگذار در بازار داخلی و تولیدات صنعتی بویژه فولاد میباشد که‌این امر با توجه به تحریمهای دشوار و شدید دیگر کشورها علیه جمهوری اسلامی ایران در بازار کشور نقش برجسته تری خواهد داشت.

تحولات یک ماهه افغانستان و تاثیر آن بر بازار کشور، مسائل بین المللی به طور مثال برجام ، سیاست خارجی کشور و عدم مواضع مشخص ,از دیگر عوامل اثر گذار بر افزایش قیمت ارز و تولیدات صنعتی و فولادی میباشد.

قطعی برق دریک ماه و نیم گذشته از عوامل تاثیر گذار داخلی بر واحدهای صنعتی است، با دقت به قطعی برق و ادامه خاموشی واحدهای صنعتی ، سطح تولیدات کارخانجات فولادی کاهش یافت و فولادسازان نتوانستند تولیدات خویش را به بازارهای صادراتی عرضه نمایند و همین امر باعث ارتقا نرخ ارز و ارتقاء قیمت تولیدات فولادی شد.

چنانچه برق واحدهای صنعتی تامین گردد و کارخانجات فولادی روی غلطک تولید قرار بگیرند و شرایطشان عالی گردد، مطمئنا بعد از مدتی که خواب بازار و رکود تورمی داشتیم ، نرخهای فولاد نزولی شود و بازار به ثبات نسبی خواهد رسید.

با اعتنا به اینکه تولیدات کارخانجات فولاد به ثبات نرسیده، قیمت تولیدات فولادی دربازار قابل حدس نیست البته تصور میکنم با برقراری تعادل تولید و تقاضا ، قیمت تولیدات فولادی کاهش یابد.

با تشکیل کابینه تازه دولت و سیاستگزاری های صحیح و منطقی در وزارت صنعت سیاستهای نو دولت سیزدهم در وزارت صنعت ، زمینه تقاضا و بورس کالا عوامل موثر بر صنعت فولاد کشور می‌باشند و مجموعه این عوامل در تولید فضای مطلوب برای ساخت محصولات فولادی و کاهش قیمت گردد.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران