• خانه
  • نگاهی به بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان ورق گالوانیزه

نگاهی به بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان ورق گالوانیزه
اشتراک
1397/04/31
1 نظر

نگاهی به بزرگ‌ترین صادرکنندگان و واردکنندگان ورق گالوانیزه

 صادرات ورق آهن یکی از روش های ورود ارز به کشور است. برای صادرات ورق آهن و ورق گالوانیزه به کشورهای همسایه می توانید از خدمات مرکزآهن استفاده کنید. مرکزآهن قادر است بهترین انواع ورق را با توجه به نیاز شما از طریق روش های زمینی و دریایی به کشور مورد نظر ارسال کند.

صادرات تولیدات فولادی و به طور ویژه صادرات گالوانیزه یکی از روش های ارز آوری برای کشورهاست. برای صادرات ورق گالوانیزه به کشورهای همسایه روش های گوناگونی وجود دارد. در سال 2016 آلمان با در اختیار داشتن 8 درصد از کل واردات ورق گالوانیزه به عنوان بزرگ‌ ترین واردکننده این کالا در جهان شناخته شده است. بعد از آن آمریکا به عنوان دومین واردکننده ورق گالوانیزه در جهان است و در سال‌های اخیر واردات این کشور رشد قابل توجهی داشته است. در عین حال 2 کشور چین و کره جنوبی بزرگ‌ترین صادرکنندگان ورق گالوانیزه در دنیا هستند که سهم چین در سال 2016 از صادرات جهان 27 درصد بود. چین و کره جنوبی مبادی اصلی واردات خاورمیانه نیز هستند.

آلمان بزرگ‌ ترین واردکننده ورق گالوانیزه در جهان است. در نمودار 1 واردات ورق گالوانیزه جهان نشان داده شده است. مطابق با نمودار 1، واردات این محصول فولادی در سال‌های اخیر افزایش داشته است. در سال 2016 سهم آلمان از واردات جهانی ورق گالوانیزه 8 درصد بود و پس از آن، آمریکا دومین واردکننده ورق گالوانیزه بود. اما نکته قابل توجه، روند واردات ورق گالوانیزه این 2 کشور است. واردات کشور آلمان طی سال‌های اخیر تغییر چندانی نداشت؛ در مقابل، آمریکا شاهد رشد قابل توجهی در واردات ورق گالوانیزه بود. به‌طوری که رشد سالانه 18 درصدی برای واردات ورق گالوانیزه این کشور در سال‌های 16 -2011 محقق شد.

مبادی اصلی واردات ورق گالوانیزه آلمان کشورهای بلژیک، ایتالیا، فرانسه و هلند بودند به‌طوری که در سال 2016 سهم بلژیک و ایتالیا از واردات آلمان به‌ترتیب 25 و 20 درصد بود. در عین حال، 3 کشور کانادا، برزیل و ویتنام صادرکنندگان اصلی ورق گالوانیزه به کشور آمریکا بودند و قرارداد نفتا موجب شده تا کانادا بیشترین سهم را از واردات آمریکا داشته باشد. ترکیه نیز در بازار وارداتی ورق گالوانیزه آمریکا در سال‌ها اخیر حضور فعالی داشته است. در سال 2016 سهم ترکیه از بازار واردات ورق گالوانیزه آمریکا تنها 4 درصد بود؛ در حالی که آمارها حکایت از آن دارد که در سال 2017 سهم این کشور به 13 درصد افزایش یافته است.

در مبحث صادرات، چین رتبه نخست را در اختیار دارد و پس از آن، کره جنوبی دومین صادرکننده دنیاست. بلژیک و ایتالیا از دیگر صادرکنندگان برتر ورق گالوانیزه هستند. جالب آنکه آلمان در صادرات رتبه ششم را دارد. در سال 2016 سهم چین از کل صادرات ورق گالوانیزه جهان 27 درصد بود که در مقایسه با سهم 10 درصدی دومین صادرکننده بزرگ جهان (کره جنوبی) بسیار زیاد است.

 

 

کشورهای چین و کره جنوبی بزرگ‌ترین صادرکنندگان ورق گالوانیزه به خاورمیانه هستند. ترکیه نیز از جمله تأمین‌کنندگان اصلی ورق گالوانیزه خاورمیانه است به‌طوری که سهم ترکیه از واردات ورق گالوانیزه جهان درسال 2016 بیش از 2 درصد و از واردات خاورمیانه بیش از 34 درصد بود. گفتنی است که دومین واردکننده ورق گالوانیزه در خاورمیانه کشور امارات است که سهم آن از واردات خاورمیانه در سال 2016 حدود 15 درصد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران