• خانه
  • حلقه مفقوده استفاده از ظرفیت معادن، عدم توجه به اکتشاف

حلقه مفقوده استفاده از ظرفیت معادن، عدم توجه به اکتشاف
اشتراک
1401/07/28
0 نظر

حلقه مفقوده استفاده از ظرفیت معادن، عدم توجه به اکتشاف

رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس با تاکید بر اینکه باید به اکتشاف معادن توجه ویژه ای شود، گفت: در صورت بی توجهی به شناسایی ذخایر جدید، ممکن است در سال‌های آینده با مشکل روبه رو شویم.
محمد صالح جوکار درباره مشکلات پیش روی معادن، اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر راهبرد، چشم انداز و نقشه راه مناسبی برای بهره گیری از ظرفیت معادن وجود ندارد، در واقع با وجود اینکه در برنامه های توسعه ای دولت ها مکلف به استفاده از ظرفیت این بخش شدند، اما این مهم تاکنون محقق نشده و مستلزم برنامه ریزی است.

وی با بیان اینکه در موضوع اکتشاف معادن عملکرد خوبی نداشتیم، اضافه کرد: باید به اکتشاف توجه ویژه ای شود، زیرا در صورت بی توجهی به شناسایی ذخایر جدید، ممکن است در سال های آینده با مشکل روبه رو شویم. به طور مثال صنایع بالادست تولید فولاد برپا شده اما اکنون با کمبود سنگ آهن و خوراک برای این واحدها روبه رو هستیم که این موضوع، نشان دهنده بی توجهی به حوزه اکتشاف است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، نوسازی ماشین آلات و تجهیزات معدنی را از دیگر ضرورت‌های این حوزه دانست و تصریح کرد: ماشین آلات کنونی توانایی بهره برداری از معادن را ندارند که باید در این حوزه نیز سرمایه گذاری مناسبی صورت گیرد

ثبت دیدگاه

دیدگاه کاربران